d

SensCom – Om oss

DignaCare – leveres av SensCom AS. SensCom AS ble startet av gründer Vidar Rinde Halvorsen i 2018. Selskapet har utviklet løsningen DignaCare. Formålet til selskapet er å utvikle brukervennlig sensorteknologi som kan varsle omsorgspersonell og pårørende når beboere trenger tilsyn og stell. Ideen ble realisert da moren til Vidar ble pleietrengende og kom på sykehjem. Han visste at arbeidspresset på sykehjem og hjemmetjenesten er enormt, og at vi dessverre har for liten tid til å yte omsorg utover det rent praktiske. Derfor er det helt nødvendig å finne smarte, trygge løsninger som frigjør tid til å gjøre hverdagen verdig for de eldre og for de som utfører omsorgen.

«SensCom skal gjøre verden til et bedre sted for mennesker som trenger omsorg, og mennesker som utfører omsorg ved bruk av teknologi.»

Visjonen vår

DignaCare

Er sensorteknologi-løsingen som varsler omsorgspersonell og pårørende når beboere trenger tilsyn og stell. Løsningen er utviklet sammen med omsorgssektoren og muliggjør:

  1. Økt verdighet og livskvalitet til brukerne
  2. Forbedret arbeidshverdag for omsorgspersonell
  3. Bedre omsorg til lavere kostnader igjennom ressursoptimalisering

Dette er vi er stolte av:

  • SensCom har med støtte fra Innovasjon Norge etablert et innovasjonsprosjekt sammen med SINTEF for å bruke ytterligere sensordata til å forutse hendelser. Målsetningen med prosjektet er at data fra DignaCare skal predikere fremtidige hendelser og behov for tilsyn. Dvs. at det kan forbedre toalettrutiner for beboere og pasienter slik at beboer ikke trenger å la det «gå i bleien». Kan vi predikere hendelser så kan også omsorgspersonell iverksette preventive tiltak. Prediksjonsfunksjonaliteten medfører at omsorgsfokuset endres fra en reaktiv til en proaktiv arbeidsform, dvs. at beboeren kan bli fulgt på toalettet i tide.
  • SensCom har fått innvilget patent i USA, EU og Norge for sensorteknologien og er i patentprosess i Japan og Australia.
  • DignaCare er CE klassifisert som Medical Device Class 1.

Ansatte

Espen Wollebekk

CFO/CTO

+47 930 55 505 espen@senscom.no

Lindis Vinje

Product specialist

+47 918 83 190 lindis@senscom.no

Per Gunnar Gulliksen

VP Nordic Sales

+47 975 45 173 pgg@senscom.no

Lisbeth Kruge

Product specialist

+47 472 14 726 lisbeth@senscom.no

Marius Fjeldet

Head of software development

+47 913 39 459 marius@senscom.no

Karoline Ådnanes

UX frontend developer

+47 909 82 216 karoline@senscom.no

Morten Johansen

Fullstack developer

+47 918 04 457 morten@senscom.no

Joyce Sesilie Timberlid

Health advisor

+47 993 83 109 joyce@senscom.no

Renate Pettersen

Medical professional advisor

416 49 142 renate@senscom.no

Styret

Erik Urnes

Styreleder

Erik har ledererfaring fra flere globale virksomheter som bl.a. Becker Industrial Coatings og Lindengruppen AB. Han er i dag investor og strategikonsulent.

Kristian Lundkvist

Kristian er seriegründer og investor gjennom selskapet Middelborg. Han har en omfattende merittliste fra forretningsutvikling, strategi, M&A og restrukturering.

Jennifer Lee Koss

Jennifer er gründer og investor. Hun er også grunnlegger av BRIKA – den fremste detaljhandelsplattformen for å skape opplevelsesmessige detaljhandelsmiljøer både online og offline.

Bent Erik Skaug

Bent Erik er entreprenør innen programvareteknologi, sist innen kunstig intelligens, maskinlæring og data science.

Kristian Kolberg

Kristian er investor med lang erfaring fra teknologisektoren og kapitalforvaltning.

Sture Karlsen

Sture er en erfaren gründer med fokus på forretningsutvikling og teknologi.

Presse

Kontakt:
Vegard Urnes, CEO
+47 905 85 432
vegard@senscom.no

Foto

Vegard Urnes

Last ned

Logo

Logopakke

Last ned

Sensor

Bildepakke

Last ned

Karriere

Vi er på jakt etter flinke folk som vil være med å endre omsorgssektoren til det bedre for ansatte, beboere og pårørende. Ta en kikk på ledige stillinger under «Nyheter» og dersom vi ikke har ledige stillinger akkurat nå, kan du sende en åpen søknad til post@dignacare.com

 

Forhandlere

Norge

Sensio AS

Atea

Morten Haugen / Region Sør

+47 971 97 400 morten.haugen@atea.no

Åge Østerhaug / Region Øst

+47 902 19 246 age.osterhaug@atea.no

Birte Fiskerstrand / Region Vest

+47 416 10 180 birte.fiskerstrand@atea.no

Kristin Haarberg / Region Nord

+47 952 63 565 kristin.haarberg@atea.no

Hepro

Kristoffer Gotaas Holth

+47 400 00 309 kgh@hepro.no
Sverige